Aktivity v okolí

cyklistika, turistika, plavání, běžky, lyžování a spousty dalších zážitků

Cykloturistika

Ať už jste vášnivými cykloturisty, kteří rádi spojí své vyjížďky krajinou se zastávkami v hospůdkách či na rozhlednách, nebo aktivními sportovci, co se zajímají o náročné terény, sjezdy a rádi potí krev, okolí Českého Jiřetína Vám má co nabídnout.

Od cyklostezek a silniček s minimálním provozem přes štěrkové cesty vedoucí podél lesních potoků až po kořeny zarostlé single tracky, kde občas s únavou v očích nerozeznáte jestli se ještě vůbec nějaké cesty držíte.

Díky nízkému osídlení Krušných hor se může stát, že za celý den nepotkáte na trase ani živáčka. Buďte si ale jisti, že (a možná právě proto) v místních hospůdkách Vás budou vítat s otevřenou náručí.

Turistika

Pro milovníky rozlehlých panoramat a dlouhých pochodů v lidmi opuštěné krajině máme v zásobě několik tipů, kam na výlet. Trekkingové hůlky nebudou na škodu.

To ale neznamená, že příznivci lehčí turistiky a procházek si nepřijdou na své! Ve vzdálenosti do pěti kilometrů od našeho pensionu se nachází mnoho turisticky atraktivních míst. Stačí je jen objevit. Napomůže Vám k tomu sekce "Tipy na výlet".

Ski areál Český Jiřetín

Přímo v obci se nachází lyžařský areál se třemi sjezdovkami a čtyřmi vleky. Zkušeným lyžařům a snowboardistům nabízí sjezdovku "Čerťák" - kilometr dlouhý svah.

Traverzem se můžete přesunout na sjezdovku "Mlejnky", kde Vás čeká domácí atmosféra menšího vleku. Je téměř pravidlem, že pokud na ostatních vlecích se tvoří fronty, na pětisetmetrovém svahu na Mlejnkách jezdíte bez čekání.

V areálu je též k dispozici lyžařská a snowboardová škola, kde si Vás vezmou do parády zkušení instruktoři. Více informací dostanete přímo na webu.

Tip: Pokud by Vás omrzelo běžné ježdění nahoru a dolů, půjčte si telemarkové lyže! Objevíte tak novou dimenzi ježdění. Vše v deset kilometrů vzdáleném ski areálu Klíny.

Běžecké lyžování

V okolí Staré hračkárny se nachází hned několik běžeckých areálů. Můžeme doporučit běžecké okruhy v Seiffenu v německé části Krušných hor, které jsou vzdálené asi 15 kilometrů. Vybrat si můžete ze čtyř okruhů (2, 5, 10, 20 km). Ať je jakékoliv počasí, tyto okruhy jsou vždy perfektně připraveny jak na klasiku tak na bruslení.

Jako okruh pro běžkaře, kteří se rádi kochají, nabízí německá strana krušnohoří trasu podél staré železnice zakončenou stylovou hospůdkou přestavěnou ze starého nádraží. Tato trasa je dostupná již kilometr od pensionu.

Na české straně můžete využít zatím jen o víkendech upravované stezky oborou, která vede okolo zamrzlé přehrady.

Omrzí-li Vás šlapání po vyznačených trasách, vyražte na sněžnicích do terénu! Procházejte se po zasněžených loukách bez větších obtíží a obdivujte místa, kam lidská noha v zimě nevkročí! Sněžnice jsou k zapůjčení v našem pensionu.

Snowkiting

Ve vzdálenosti 20 kilometrů od Českého Jiřetína se nachází vyhlášený snowkitový spot v okolí obce Moldava. Na rozlehlých náhorních pláních Moldavy naleznete jak členitý terén pro dlouhé polety tak nekočné planiny vhodné pro freeride i trénink freestylu. Navíc spot leží nad všemi ostatními kopci, takže při žádném směru větru nehrozí jeho nedostatek.

Další sporty a aktivity

In-line bruslení, plavání v nedalekých koupalištích, letní bobová dráha, snowtubing, atd.

Neváhejte a zavolejte nám

Pokud si chcete pobyt u nás rezervovat, nebo se pouze poradit, tak nám zavolejte, případně nám zašlete mail.