Tipy na výlety

všude dobře, tak co doma

Flájský plavební kanál

Toto unikátní stavební dílo sloužilo v letech 1629 - 1872 pro přepravu dřeva z místního pralesu do německého Clausnitz.Celková délka kanálu byla 18,2 km a výškové převýšení 150 m. Dnes je kanál ideálním místem pro procházky. V jeho průzračné vodě je nyní pstruží líheň. Podél cesty si všimněte překážek, které musely dělníci při stavbě kanálu (trvala pouhých pět let) překonávat - např. prokutat se patnáct metrů vysokou skálou. Vaše cesta bude začínat u vodopádu v obci a po pěti kilometrech se skončí u vodní nádrže Fláje, další zajímavosti v našem okolí.

Vodní nádrž Fláje

Tato přehrada je unikátní architektonickou stavbou a zároveň jedninou svého druhu v ČR. Proto je také vedena jako kulturní památka. Slouží jako zásobárna pitné vody pro oblast Litvínova. Její hráz je volně přístupná a tak z ní můžete pozorovat proměnlivou vodu přehrady, která za slunných dnů odráží modré nebe a během bouřek nahání hrůzu svými vysokými vlnami a temnou barvou. Kolem nádrže vede cykloturistická stezka "Jihobřežka", kde můžete obdivovat divoukou přírodu a hledat pozůstatky obcí zatopených během stavby hráze.

V okolí Flájské přehrady se také nachází obora, ve které žije kolem pětiset kusů vysoké zvěře.

Dřevěný kostel

Kostel Sv. Jana Křtitele je jediným kompletně dřevěným kostelem v Krušných horách. Výhled na něj budete mít přímo z oken našeho pensionu. Z jeho bohaté historie je třeba vyzdvihnout jeho přestěhování roku 1969 z obce Fláje, která musela být zatopena při stavbě přehrady. Dnes si v kostele můžete prohlédnout výstavu o historii příhraničních obcí, pravidelně se zde pořádají koncerty dětských sborů a mše v českém i německém jazyce.

Celoroční Vánoce v Seiffenu

Městečko dostupné autem, na silničním i horském kole a pro odhodlané snad i pěšky, je známé výrobou tradičních dřevěných vánočních ozdob. Je zvykem, že v období vánočních svátků se sjíždí lidé z celého Německa, aby zašli na tradiční trhy a průvod hornických kapel. Na svátečním stole potom nesmí nikde chybět dřevěný svícen nebo mlýnek vyrobený právě v Krušných horách. Seiffen je speciální tím, že si vánoční atmosféru udržuje po celý rok. Navštivte proto město plné hraček s nezaměnitelným klimatem!

Omrzí-li Vás v létě všudypřítomné odkazy na Vánoce, svezte se v Seiffenu na letní bobové dráze! V okolí dráhy naleznete také ráj pro Vaše děti (a možná i tatínky) - plně funkční model železnice s horskou lanovkou a velký dřevěný koráb, kde si může celá rodina zahrát na piráty.

Letadla

Ve vzdálenosti 3 kilometrů od vesnice můžete navštívit zábavný areál, kde jsou v současné době vystaveny tři letouny. Letadla jsou přístupná i zevnitř. Pokud dostanete cestou žízeň, v bezprostřední blízkosti letadel se nachází hospůdka s venkovním posezením. Děti si přijdou na své na velkém množství prolézaček a pobaví se i s oblíbenou atrakcí - kamerunskými kozami.

Pohled do krajiny skrz kapitánovo okno nabízí krásné panorama na okolní pastviny a pole s přehradou Rauchenbach v údolí.

Rozhledna Jeřabina

Přestože Krušné hory nejsou vyhlášenou horolezeckou destinací, i u nás naleznete místo, kde si zalézt. Nedaleko obce Klíny se nachází skála Jeřabina, kde můžete potrénovat své dovednosti. Na skále jsou skoby pro horní jištění. Své protějšky a ratolesti zatím můžete vyslat na dvacet metrů vzdálenou rozhlednu, kde se naskýtá výhled na hnědouhelnou pánev, město Most a Chemické závody. Kontrast industriální krajiny a krásy Krušných hor Vám v hlavě možná vyvolá mnoho otázek.

Drážďany

Hlavní město Svobodné spolkové země Sasko leží ve vzálenosti 60 kilometrů od hranic s Německem. Svou velikostí odpovídá Praze a v počtu kulturních památek také nezaostává. V Drážďanech můžete navštívit královskou klenotnici a jízdárnu ve sterém městě, galerii starých Mistrů se známým obrazem SIxteenské Madonny nebo Frauenkirche, kostel zničený a znovupostavený po bombardování Drážďan v roce 45. Pokud patříte spíše k milovníkům nákupů, pak je pro Vás to pravé místo Prager strasse v nové části Drážďan, kde nakoupíte v obchodech světových řetězců, ale i v pro Čechy netradičních obchůdcích bez věhlasných jmen. Doporučujeme jarní a podzimní slevy pro nákup sportovních doplňků;).

Neuhausen

Obec vzdálená asi osm kilometrů se může pyšnit světovým prvenstvím - na jejím území stojí největší louskáček na oříšky na Zemi. To ale není jedinou atrakcí v obci, v létě máte skvělou příležitost využít služeb místního venkovního koupaliště (antikorové, nově postavené s vodou ošetřenou ozonem). Celoročně potom milovníci kultury mohou obdivovat krásy zámku Pulschenstein, který se tyčí na kopci nad obcí.

Neváhejte a zavolejte nám

Pokud si chcete pobyt u nás rezervovat, nebo se pouze poradit, tak nám zavolejte, případně nám zašlete mail.